Общинска администрация Ботевград  itemprop=

Общинска администрация Ботевград

Ботевград се намира на 60 км от столицата София. Той е важен кръстопът за връзка с източна и северна България. В близост до него са летище на 50 км, ж.п. гара на 30 км. Намиращото се в града Митническо бюро позволява обработка на всякакъв вид товари.
Ботевград е разположен в едноименна и живописна котловина с обща площ 506.6 км. Разстоянието до София е 60 км. На 30 км. е от ЖП гара Мездра Край града минава основно трасе на газопровод Има развита инфраструктура Висококвалифицирана работна ръка Добри възможности за инвестиции Традиции в образованието и културата Привлекателно място за туризъм Ботевград се намира на 60 км от столицата София. Той е важен кръстопът за връзка с източна и северна България. В близост до него са летище на 50 км, ж.п. гара на 30 км. Намиращото се в града Митническо бюро позволява обработка на всякакъв вид товари. Ботевград е разположен в едноименната и живописна котловина,на 350 м надморска височина, с обща площ 506,6 км. Територията на общината обхваща части от дяловете на Западна Стара планина и от Предбалкана. Геостратегическото й значение се определя от прохода Витиня, свързващ Северна с Южна България и близостта със столицата. Община Ботевград граничи в административно отношение с общините: Правец, Етрополе, Горна Малина, Елин Пелин, Своге, Мездра и Роман. Ботевград е център на община в състава, на която влизат селата: Боженица, Врачеш,Гурково, Елов дол, Краево, Липница, Литаково, Новачене, Радотина, Рашково, Скравена и Трудовец. Първите исторически сведения за селища в района на Ботевград са от 1-3 век.Следи от римляни и траки говорят за древното минало в което и до сега не е напълно разгадано. През средните векове възниква селище с име Зелин , което се намира на 3 км южно от настоящия град. Недалеч от Ботевград се намира и последната опора на Втората българска държава – крепостта Урвич, в която е запазен единствения средновековен български надпис посветен на последната битка на цар Иван Шишман . По-късно през втората половина на VІІІв. с. Зелин запада и жителите му се отправят към котловината, където възниква селище с име Самунджиево, а на 23.03.1866 г. селото е обявено за град и административен център на околия с ново име Орхание. След Освобождението градът се разраства и от 01.12.1934 г. носи името на поета революционер Христо Ботев. В подкрепа на насърчаването на МСП се основа “Сдружение за Ботевград”, чийто учредители са 18 фирми от общината. През периода се създадоха условия за развитие на високотехнологични предприятия. На територията на Общината има над 15 фирми с чуждо участие.

Общинска администрация Ботевград - отрасли:


Администрация, Общини, Общинска Администрация,

Мнения за Общинска администрация Ботевград


The company has no review.

Напиши мнение за Общинска администрация Ботевград


Поставете отметката.
Съгласен съм | Условия за писане на мнения

Уважаеми клиенти когато публикувате мнение Ви молим да запазите добрия тон на общуване и да се придържате и излагате фактите които касаят и описват конкретния случай. Всякакви коментари и обидни квалификации по адрес на хората или фирмите за които пишете и са в разрез с добрия тон на общуване ще бъдат премахвани.

Коментарите може да бъдат изтрити от модераторите, ако съдържат обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

ПРАВО НА ОТГОВОР - На всяка фирма, към която се отнася конкретният коментар или мнение, се дава правото на отговор.